De deelnemers aan de gebiedsconferentie dachten vooral vanuit ‘natuurbeleving’, natuur moet je mee kunnen maken. Ecologen zien vooral allerlei verbanden en samenhangen die wetenschappelijk zijn beschreven. Hoe we de laatste decennia met de natuur zijn omgegaan, is vooral op de wetenschap gebaseerd.
Dit verschil leidt tot concrete vraagstukken. Moet je bijvoorbeeld in de Soerense Broek wel of niet een (vlonder)pad aanleggen om dichter bij de natuur te kunnen komen, met het gevaar dat je de natuur soms verstoort?
In het hele land stelt men zich dit soort vragen. Het is dus zinvol dat wij deze vraag ook aan u voorleggen.
Wat we willen bespreken is, hoe we met deze twee verschillende beelden moeten omgaan. Wanneer zijn voorzieningen voor de beleving van de natuur nog verantwoord en wanneer verstoren ze de natuur (mogelijk) te sterk.